10 důvodů proč topit infrapanely Heatwell

1) Menší závislost na cenách energií

Není pochyb o tom že náklady na energie a vytápění porostou trvale vzhůru. Použitím vytápění, které přináší významnou míru jejich úspory jste méně zívislí na jejich zdražování. Běžný RD o teplené ztrátě 10kW je možné s infrapanely vytopit za méně než 8000kWh. Pro další snížení spotřeby je možné využít obnovitelné zdroje energií – fotovoltaické panely, domácí větrné elektrárny a další. Při výpadku elektřiny lze část topného systému zprovoznit například na externí diesel agregát což v případě výpadku dodávek plynu nelze.

2) Ekonomické vytápění domu

Infrapanely Heatwell dokáží v řadě případů uspořit až neuvěřitelných 50% nákladů za energie. Svými nízkými provozními náklady přináší infrapanely uživateli velké úspory a tím zajišťují rychlou návratnost vložené investice (zpravidla 4-5 let).

3) Decentralizovaný zdroj tepla

Infrapanely vyrábí teplo pouze v místě potřeby a jen v době kdy je potřeba. Pro vytopění pouze části domu/bytu nemusíte aktivovat jako o konvenčního vytápění celou oběhovou soustavu, ale pouze odpovídající infrapanel. Minimlizují se ztráty tepla vedením v rozvodech teplé vody a vytopením pouze části domu například na začátku a konti topné sezony lze snížit náklady o několik procent.

4) Nízká sazba za elektřinu pro celou domácnost

Každému, kdo si pořídí infrapanely Heatwell, přidělí rozvodné společnosti velmi výhodnou dvoutarifní sazbu dodávky elektrické energie D45d nejen pro vlastní vytápění, ale pro celou domácnost. Díky tomu výrazně snížíte náklady nejen na topení, ale i na provoz všech elektrických spotřebičů.

5) Krátká doba návratnosti investice

Nízké pořizovací náklady dosahují cca 70% plynového vytápění a provozní náklady jsou dokonce nižší až o 30%, v porovnání s tepelným čerpadlem dosahují pořizovací náklady pouze neuvěřitelných 30% při provozních nákladech pouze o cca 10% vyšších. V porovnání úspora vs. náklady na pořízení se tepelné črpadlo vrátí za více než 25 let. Infrapanely Heatwell nepodléhají běžnému opotřebení a tedy v součtu všech nákladů jsou jasnou volbou s návratností investice do 4-5 let.

6) Ekologický provoz

Nízké provozní náklady minimalizují zátěž životního prostředí. V porovnání s konvenčním vytápěním snižujeme zátěž životního prostředí exhalacemi CO2, popílku a prachu. Využití infrapanelů Heatwell se zařízeními na výrobu obnovitelných zdrojů energií představují infrapanely Heatwell nejúčinnější formu ochrany životního prostředí bez dopadu na Vaše pohodlí a tepelnou pohodu.

7) Komfort

Tepelná pohoda je to co očekáváme od každého topného systému. Ne všechny způsoby vytápění jsou však opravdu komfortní. Sálavé vytápění zvítězilo v nezávislých testech měření tepelné pohody před všemi běžnými způsoby vytápění. Jak je to možné?

8) Regulace infrapanelů

Lze využít většinu běžně dostupných regulačních prvků různých výrobců. Lze využít i moderní termostaty/čidla napojené na centrální systém ovládání domu připojené na internet a ovládat každou místnost z pohodlí aplikace ve Vašem mobilu. Více o termostatech a regulaci infratopení.

9) Modulární systém vytápění

Stavíte a vybavujete dům či byt postupně? Infrapanely můžete dokupovat také postupně podle Vašich požadavků. Pokud se v budoucnu rozhodnete přistavět část domu nebo využít podkroví, nedostanete se do problémů s posílením současného zdroje tepla, prostě jen dokoupíte potřebné množství infrapanelů.

10) Bezpečnost

Infrapanely Heatwell spotřebovávají pouze elektřinu a nehrozí nebezpečí například úniku CO2 jako u plynového vytápění. Infrapanely jsou prakticky bez elektrosmogu a o zabezpečení proti přehřátí povrchu například zakrytím tělesa se stará rovnou pět bezpečnostních pojistek. Infrapanel je ukostřen a splňuje krytí vůči vlhkosti IP44.